Gratulacje dla naszego Przedszkola! Konkurs "Zaprośmy ptaki do Tarnowa"

Gratulujemy uczniom naszego przedszkola, którzy zdobyli II miejsce w konkursie pod hasłem: "Zaprośmy ptaki do Tarnowa" organizowanym przez Urząd Miasta Tarnowa! Efektem konkursu było zbudowanie budki lęgowej dla ptaków.

 

Realizacja konkursu na oddziale dziecięcym w szpitalu miała kilka etapów.

Na początku nauczycielka przedszkola, pani Kinga Nosal, wytłumaczyła dzieciom dlaczego budujemy i wieszamy budki lęgowe: żeby pomagać ptakom, zwłaszcza tam gdzie nie ma naturalnych dziupli, tak jak w mieście. Wyjaśniła, że są różne typy budek, które różnią się wielkością, co jest związane z gatunkami ptaków, które mogą w nich mieszkać. Dzieci oglądały prezentację w czasie której dowiedziały się jak wygląda taka budka w przekroju, obejrzały zdjęcia różnych budek, a także ptaków które je zamieszkują. By utrwalić wygląd i nazwy ptaków dzieci wspólnie wykonały plakat przedstawiający budkę i ptaki. Plakat został zawieszony w sali zajęć, by dzieci mogły utrwalać zdobyte wiadomości.

W następnej kolejności dzieci oglądały zrobioną wcześniej budkę. Oglądały dokładnie poszczególne elementy. Nauczycielka wytłumaczyła im czym powinna charakteryzować się dobrze wykonana budka pokazując poszczególne części (spadzisty dach, odpowiednia odległość między dnem skrzynki i otworem wlotowym, odpowiednia średnica dla wybranej grupy ptaków, odpowiednia grubość przedniej ścianki z kominem zwiększającym grubość, otwierana).  

W miarę swoich możliwości dzieci wyczyściły papierem ściernym elementy budki lęgowej.

Na koniec budka została zawieszona na terenie należącym do szpitala. Teraz czekamy aż jakiś ptaszek w niej zamieszka :)

 

Wszystkim małym i dużym twórcom tej pięknej budki gratulujemy sukcesu w konkursie!

 

 

 


Drukuj